Każda kobieta dojrzewa w końcu do macierzyństwa i pragnie posiadać dziecko. Jedne są na to gotowe szybciej, drugie później. Jednak powszechnie wiadomo, że zarówno okres poprzedzający ciążę, jak i sam okres ciążowy wymagają starannych i odpowiednich przygotowań, które mają za zadanie zapewnić korzystny rozwój dla naszego dzidziusia. Chodzi tutaj głównie o liczne zmiany w spożywanych przez nas produktach oraz ogólnym sposobie życia.
Co powinna jeść przyszła mama?
Główną prośbą, o którą ciężarne matki modlą się do Boga jest to aby ich dziecko było zdrowe. Nie ma co ukrywać, że dieta w czasie ciąży ma gigantyczny wpływ na prawidłowy rozwój naszego przyszłego potomka. Są sporządzone i powszechnie dostępne specjalne wykazy produktów, które powinniśmy spożywać oraz takie których powinniśmy zdecydowanie unikać w czasie ciąży. Produkty bogate w wapno takie jak: sok pomarańczowy, jogurty, sery czy zielone warzywa liściaste pozwolą na prawidłowy rozwój układu kostnego naszego nienarodzonego jeszcze szkraba. Kolejnym bardzo ważnym elementem, o którego suplementację zawczasu należy zadbać jest żelazo znajdujące się, m.in. w: gotowanych jajkach, szpinaku, czerwonym mięsie czy suszonych owocach. Może zaistnieć potrzeba sięgnięcia pod dodatkowe suplementy w celu uzupełnienia niedoboru tego minerału. Niesłychanie ważna jest również odpowiednia ilości witaminy B9 czyli, tzw. kwasu foliowego, który odpowiada za układ nerwowy oraz rdzeń kręgowy dziecka. Możemy ją znaleźć w tych samych produktach, w których znajdziemy witaminę C, czyli w owocach i warzywach.
Zalety karmienia piersią.
Większość kobiet naturalnie decyduje się na karmienie swoich dzieci piersią. Matka, która zdecyduje się na taką metodę karmienia dziecka szybciej pozbędzie się nadwyżki kilogramowej po ciąży ze względu na wkładanie niemałej energii w produkcję mleka. Mleko prosto od matki jest najlepszym posiłkiem dla bobasa ponieważ wzmacnia jego układ odpornościowy. Ciąża wymaga wiele wysiłków i przygotowań ale to nic strasznego!